Zespół Szkolny w Stanisławowie
05-304 Stanisławów
ul. Szkolna 4 i 4A 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony jest 21 lutego i został ustanowiony 17 listopada 1999 r. przez UNESCO w celu upamiętnienia tragicznej śmierci pięciu studentów domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Świętowanie Dnia Języka Ojczystego ma na celu uświadomienie, jak wielka jest różnorodność i wartość języków ojczystych.

5 marca 2024 r. podczas uroczystego apelu zakończyliśmy szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, które w naszej szkole obejmowały liczne działania i rozłożone były na kilka dni. Nauczycielki języka polskiego przygotowały z tej okazji wyjątkowe zabawy z językiem polskim.

Pierwszym etapem uczczenia święta był Konkurs na Plakat Promujący Język Ojczysty. Uczniowie wykonali piękne i pomysłowe prace. Plakaty stanowiły dekorację drugiego etapu szkolnych obchodów święta. W sali audiowizualnej czekały na uczniów starannie przygotowane stacje zadaniowe, przy których w grupach rozwiązywali zadania dotyczące znajomości poprawnej polszczyzny, ortografii, interpunkcji, związków frazeologicznych, znaczenia wyrazów i przysłów. Było dużo zabawy i radości. Nad poprawnym wykonaniem zadań czuwali uczniowie klas ósmych.

Głównym celem zadań była nauka przez zabawę i integracja uczniów. Każdy mógł świętować sukces, wszyscy byli zwycięzcami.

W konkursie na plakat przyznano nagrody i wyróżnienia.

Kategoria klas IV – VI:

I miejsce – Małgorzata Mielczarek

II miejsce – Magda Pszczółkowska

III miejsce – Amelia Opatowska

Kategoria klas VII – VIII:

I miejsce – Maja Kowalska

II miejsce – Dominik Mielcarz

III miejsce  – Anna Brogowska

Wyróżnienia:

 1. Wiktoria Abramowska
 2. Zuzanna Jackiewicz
 3. Amelia Kominek
 4. Franciszek Siedlecki
 5. Wojciech Wichrowski
 6. Lena Staszczak
 7. Gustaw Laszkowski
 8. Hubert Wichrowski
 9. Gabriela Nalazek
 10. Lena Michalak
 11. Bogumiła Czapska

Język polski jest niezwykle bogaty i piękny, choć zaliczany do grupy najtrudniejszych do nauki języków świata. Pamiętajmy – dbając o język ojczysty, chronimy kulturę i tożsamość narodową. Pielęgnujmy polszczyznę, bo to zaszczyt mówić i pisać bezbłędnie w tak trudnym i pięknym języku.

CZE

21

Zakończenie roku szkolnego

8.15 msza święta, 9.00 uroczystości w szkole

MAJ

16

Egzamin ósmoklasisty – język obcy nowożytny

MAJ

15

Egzamin ósmoklasisty -matematyka

MAJ

14

Egzamin ósmoklasisty – język polski

MAJ

9

Święto patrona szkoły

MAJ

9

Zebrania z rodzicami

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony jest 21 lutego i został ustanowiony 17 listopada 1999 r. przez UNESCO w celu upamiętnienia tragicznej śmierci pięciu studentów domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Świętowanie Dnia Języka Ojczystego ma na celu uświadomienie, jak wielka jest różnorodność i wartość języków ojczystych.

5 marca 2024 r. podczas uroczystego apelu zakończyliśmy szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, które w naszej szkole obejmowały liczne działania i rozłożone były na kilka dni. Nauczycielki języka polskiego przygotowały z tej okazji wyjątkowe zabawy z językiem polskim.

Pierwszym etapem uczczenia święta był Konkurs na Plakat Promujący Język Ojczysty. Uczniowie wykonali piękne i pomysłowe prace. Plakaty stanowiły dekorację drugiego etapu szkolnych obchodów święta. W sali audiowizualnej czekały na uczniów starannie przygotowane stacje zadaniowe, przy których w grupach rozwiązywali zadania dotyczące znajomości poprawnej polszczyzny, ortografii, interpunkcji, związków frazeologicznych, znaczenia wyrazów i przysłów. Było dużo zabawy i radości. Nad poprawnym wykonaniem zadań czuwali uczniowie klas ósmych.

Głównym celem zadań była nauka przez zabawę i integracja uczniów. Każdy mógł świętować sukces, wszyscy byli zwycięzcami.

W konkursie na plakat przyznano nagrody i wyróżnienia.

Kategoria klas IV – VI:

I miejsce – Małgorzata Mielczarek

II miejsce – Magda Pszczółkowska

III miejsce – Amelia Opatowska

Kategoria klas VII – VIII:

I miejsce – Maja Kowalska

II miejsce – Dominik Mielcarz

III miejsce  – Anna Brogowska

Wyróżnienia:

 1. Wiktoria Abramowska
 2. Zuzanna Jackiewicz
 3. Amelia Kominek
 4. Franciszek Siedlecki
 5. Wojciech Wichrowski
 6. Lena Staszczak
 7. Gustaw Laszkowski
 8. Hubert Wichrowski
 9. Gabriela Nalazek
 10. Lena Michalak
 11. Bogumiła Czapska

Język polski jest niezwykle bogaty i piękny, choć zaliczany do grupy najtrudniejszych do nauki języków świata. Pamiętajmy – dbając o język ojczysty, chronimy kulturę i tożsamość narodową. Pielęgnujmy polszczyznę, bo to zaszczyt mówić i pisać bezbłędnie w tak trudnym i pięknym języku.

CZE

21

Zakończenie roku szkolnego

8.15 msza święta, 9.00 uroczystości w szkole

MAJ

16

Egzamin ósmoklasisty – język obcy nowożytny

MAJ

15

Egzamin ósmoklasisty -matematyka

MAJ

14

Egzamin ósmoklasisty – język polski

MAJ

9

Święto patrona szkoły

MAJ

9

Zebrania z rodzicami