Zespół Szkolny w Stanisławowie
05-304 Stanisławów
ul. Szkolna 4 i 4A 

W klasie piątej na lekcjach biologii uczniowie poznają budowę i funkcje poszczególnych komórek. Są to komórki: roślinne, zwierzęce, grzybowe i bakteryjne. Takie lekcje można pewnie przeprowadzić na mnóstwo sposobów, dlatego uczniowie z klasy 5b i 5c postanowili samodzielnie wykonać swoje modele komórek. Pomysłów było mnóstwo, co możecie zaobserwować na zdjęciach. Kilka osób wykonało modele komórek, które stały się  zdrową przekąską. Organelle komórkowe były cząstkami owoców, które umieszczone zostały w galaretkowym cytozolu. Jeżeli, któreś z użytych sformułowań nie jest dla Was zrozumiałe, to proszę pytać uczniów z klas 5. Oni na temat komórek wiedzą już wszystko.

A tak na marginesie,  to wszyscy starsi uczniowie powinni wiedzieć o czym mowa… 😊

MAR

22

Dzień na zielono

MAR

21

Światowy Dzień Zespołu Downa

Dzień kolorowej skarpetki

MAR

20

Dzień na opak

ubrania zakładamy na lewą stronę

MAR

19

Dzień szalonej fryzury

MAR

18

Dzień bez plecaka

LUT

5

Tłusty czwartek

W klasie piątej na lekcjach biologii uczniowie poznają budowę i funkcje poszczególnych komórek. Są to komórki: roślinne, zwierzęce, grzybowe i bakteryjne. Takie lekcje można pewnie przeprowadzić na mnóstwo sposobów, dlatego uczniowie z klasy 5b i 5c postanowili samodzielnie wykonać swoje modele komórek. Pomysłów było mnóstwo, co możecie zaobserwować na zdjęciach. Kilka osób wykonało modele komórek, które stały się  zdrową przekąską. Organelle komórkowe były cząstkami owoców, które umieszczone zostały w galaretkowym cytozolu. Jeżeli, któreś z użytych sformułowań nie jest dla Was zrozumiałe, to proszę pytać uczniów z klas 5. Oni na temat komórek wiedzą już wszystko.

A tak na marginesie,  to wszyscy starsi uczniowie powinni wiedzieć o czym mowa… 😊

MAR

22

Dzień na zielono

MAR

21

Światowy Dzień Zespołu Downa

Dzień kolorowej skarpetki

MAR

20

Dzień na opak

ubrania zakładamy na lewą stronę

MAR

19

Dzień szalonej fryzury

MAR

18

Dzień bez plecaka

LUT

5

Tłusty czwartek