19.12.2023 r. klasa IIc wraz z wychowawczynią uczestniczyła w świątecznych warsztatach kulinarnych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich „Nasz chata” ze Stanisławowa.

Celem tych zajęć było:

– poznanie tradycyjnych potraw wigilijnych i świątecznych- pierogi z kapustą i suszonymi grzybami, pierniczki,

– rozwijanie kreatywności, samodzielności oraz sprawności manualnej dzieci.

– zapoznanie z różnymi przyborami kuchennymi.

Dla  dzieci była to niesamowita podróż do świata smaków i zapachów. Wspólnie z Paniami wykrawały i piekły pierniki oraz wycinały ciasto, nakładały farsz, lepiły pierogi i je gotowały. Wspólne przyrządzanie posiłków  było okazją do aktywnego współdziałania w grupie i sprawiło wszystkim uczestnikom mnóstwo radości.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wspaniałą lekcję kulinarną i miłą atmosferę.

Celem tych zajęć było:

– rozwijanie kreatywności, samodzielności oraz sprawności manualnej dzieci.

– zapoznanie z różnymi przyborami kuchennymi.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wspaniałą lekcję kulinarną i miłą atmosferę.