W dniu 8 grudnia 2023 roku uczniowie klas II wraz z wychowawcami udali się do kina Muza w Mińsku Maz. na spektakl teatralny pt. „CZARODZIEJSKIE SŁOWA”.

Podczas widowiska, uczniowie mieli możliwość przenieść się do krainy baśni. Opowiadała ona o pewnej księżniczce, która straciła wszystko, bo nie potrafiła nauczyć się ważnych słów: PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM. Musiała przez to znosić wiele trudów i  upokorzeń, takich jak:  spotkanie ze zbójem, czarownicą czy smokiem. Uczniowie cały czas wspierali księżniczkę w jej trudnej podróży i podpowiadali, co ma powiedzieć w danej chwili i jak ma się zachować.  A wystarczyło przecież zwykłe – niezwykłe: PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM.  Dzieci zauważyły, że proste, ale często zapominane przez nas słowa zmieniły egoistyczną księżniczkę w osobę bardzo wrażliwą i szlachetną.

Spektakl dzięki kolorowej scenografii, ciekawej fabule, elementom humorystycznym oraz  interakcji aktorów z publicznością bardzo podobał się uczniom, którzy nagrodzili artystów brawami.