Święto patrona Szkoły

Szkoła jest miejscem, w którym wspólnie spędzony czas jednoczy wszystkich uczniów. Szkoła to również tradycje i obrzędowość, poczucie wspólnoty.

A dzieje się tak między innymi za przyczyną obchodzonych przez społeczność uczniowską uroczystości. Jedną z nich jest Dzień Patrona.

Nasz patron, Henryk Sienkiewicz, urodził się ur. 5 maja 1846 w Woli Okrzejskiej, zm. 15 listopada 1916 w Vevey. Polski nowelista, powieściopisarz i publicysta; laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za całokształt twórczości, jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy przełomu XIX i XX wieku.

Patron szkoły to osoba, której życie i działalność służą pokoleniom. To autorytet reprezentujący treści i wartości bliskie dzieciom i młodzieży.

Dnia 11 maja 2023 r. klasy IIIa i IIIc przygotowały wystąpienie, w którym przedstawiły najważniejsze informacje dotyczące życia i twórczości Henryka Sienkiewicza. Uczniowie wykonali dwie piosenki „Rzeka marzeń” i „W stepie szerokim”. Wszystkim bardzo podobał się ich występ. Na koniec uczniowie poprowadzili quiz. Za poprawne odpowiedzi rozdali upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Święto patrona Szkoły