Zespół Szkolny w Stanisławowie
05-304 Stanisławów
ul. Szkolna 4 i 4A 

Czy fizyka musi być trudna i nudna, a chemia kojarzyć się wyłącznie z truciznami? Oczywiście, że nie! O tym, że wiedza chemiczna i fizyczna mogą przydać się w codziennym życiu oraz dostarczać ciekawej rozrywki mogli przekonać się wszyscy uczniowie klas I – III    Szkoły Podstawowej w Stanisławowie, dla których ósmoklasiści pod opieką pani Małgorzaty Gers   przygotowali i przeprowadzili w dniu 13.06.2024 r. pokazy doświadczeń pod hasłem -„Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia. Doświadczenie jest produktem rozumu.”

Celem pokazów było zachęcanie uczniów do eksperymentowania i rejestrowania zjawisk fizycznych oraz chemicznych w otaczającym świecie, pokazanie, że chemia  i fizyka potrafią bawić, poszukiwanie młodych talentów, popularyzacja nauk przyrodniczych poprzez prezentację ciekawych doświadczeń chemicznych i fizycznych.

Obejrzenie doświadczeń przez młodych uczestników, to też okazja do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody, a wiedza i umiejętności zdobyte podczas pokazu mogą stać się inspiracją i pomostem do wiedzy zdobywanej na kolejnych szczeblach edukacji.

Wszyscy uczniowie z zainteresowaniem oglądali pokazy przygotowane i przedstawione przez starsze koleżanki i kolegów, którzy w atmosferze zabawy i z dużą dozą humoru prezentowali ciekawe i nietypowe eksperymenty i doświadczenia chemiczne i fizyczne oraz  dowiedli, że eksperymentowanie to jeden z ciekawszych sposobów uczenia się,  a nauki ścisłe też mogą być ciekawe.

CZE

21

Zakończenie roku szkolnego

8.15 msza święta, 9.00 uroczystości w szkole

MAJ

16

Egzamin ósmoklasisty – język obcy nowożytny

MAJ

15

Egzamin ósmoklasisty -matematyka

MAJ

14

Egzamin ósmoklasisty – język polski

MAJ

9

Święto patrona szkoły

MAJ

9

Zebrania z rodzicami

Czy fizyka musi być trudna i nudna, a chemia kojarzyć się wyłącznie z truciznami? Oczywiście, że nie! O tym, że wiedza chemiczna i fizyczna mogą przydać się w codziennym życiu oraz dostarczać ciekawej rozrywki mogli przekonać się wszyscy uczniowie klas I – III    Szkoły Podstawowej w Stanisławowie, dla których ósmoklasiści pod opieką pani Małgorzaty Gers   przygotowali i przeprowadzili w dniu 13.06.2024 r. pokazy doświadczeń pod hasłem -„Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia. Doświadczenie jest produktem rozumu.”

Celem pokazów było zachęcanie uczniów do eksperymentowania i rejestrowania zjawisk fizycznych oraz chemicznych w otaczającym świecie, pokazanie, że chemia  i fizyka potrafią bawić, poszukiwanie młodych talentów, popularyzacja nauk przyrodniczych poprzez prezentację ciekawych doświadczeń chemicznych i fizycznych.

Obejrzenie doświadczeń przez młodych uczestników, to też okazja do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody, a wiedza i umiejętności zdobyte podczas pokazu mogą stać się inspiracją i pomostem do wiedzy zdobywanej na kolejnych szczeblach edukacji.

Wszyscy uczniowie z zainteresowaniem oglądali pokazy przygotowane i przedstawione przez starsze koleżanki i kolegów, którzy w atmosferze zabawy i z dużą dozą humoru prezentowali ciekawe i nietypowe eksperymenty i doświadczenia chemiczne i fizyczne oraz  dowiedli, że eksperymentowanie to jeden z ciekawszych sposobów uczenia się,  a nauki ścisłe też mogą być ciekawe.

CZE

21

Zakończenie roku szkolnego

8.15 msza święta, 9.00 uroczystości w szkole

MAJ

16

Egzamin ósmoklasisty – język obcy nowożytny

MAJ

15

Egzamin ósmoklasisty -matematyka

MAJ

14

Egzamin ósmoklasisty – język polski

MAJ

9

Święto patrona szkoły

MAJ

9

Zebrania z rodzicami