18 czerwca w Sokólu odbył się Piknik Rodzinny klasy II A. Na początku była część artystyczna dedykowana Rodzicom. Potem odbyły się konkurencje sprawnościowe dla starszych, młodszych i najmłodszych – bieg z piłką, przeciąganie liny, przekładanie kół hula-hop, itp. Jak na czas Mundialu przystało rozegrano też koedukacyjny mecz piłki nożnej. Wynik był ważny, ale nie najważniejszy – liczyła się gra!!!! Szczególne uznanie należy się grającym w „nogę” mamom. Zaciętą rywalizacje przerwała burza z piorunami. Nie zdołała jednak popsuć nam nastroju, ani zgasić ogniska, przy którym smakosze upiekli potem kiełbaski. Dla niektórych burza była nawet dodatkową atrakcją. Największą ulewę przeczekaliśmy bezpiecznie pod wiatą  i w wiejskiej świetlicy.  Po burzy- jak w życiu – wyjrzało słońce i na niebie pojawiła się przepiękna tęcza. Były smaczne przekąski, wspólne śpiewanie, a nawet tańce.  Po tak wielu atrakcjach zmoczeni ciepłym deszczem uczestnicy pikniku powrócili do domów. Następnego dnia w klasie dzieci malowały tęczę – symbol szczęścia.

CZE

8.15 msza święta, 9.00 uroczystości w szkole