6 czerwca 2024 r. dzieci z klasy IIA uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z zakresu ekonomii, zarządzania pieniędzmi i budżetem  domowym. W miasteczku edukacyjnym było do wyboru 13 miejsc pracy. Dzieci samodzielnie decydowały, w którym zawodzie będą pracowały. Najwięcej osób zatrudniło  się w szpitalu, straży pożarnej , na posterunku policji , w galerii sztuki, banku i fabryce ciepła. W każdym miejscu pracy przy użyciu prawdziwego sprzętu można było zarobić 30 miniasów brutto, z czego 5 miniasów należało odprowadzić na podatek. Wynagrodzenie wpłynęło”pracownikom”  na kartę miniciti.  Zarobione pieniądze dzieci mogły wydać w Sklepiku Marzeń lub oszczędzić. To była ważna lekcja finansów – wydać od razu, czy jeszcze zarobić i kupić coś droższego następnym razem?:) Wizytę w miniciti polecamy wszystkim dzieciom od 7 do 15 lat, które chcą zdobyć kompetencje przyszłości: pogłębić wiedzę w sposób praktyczny i angażujący, rozwinąć analityczne i innowacyjne myślenie.