4 czerwca 2024 r. odbyły się w Ładzyniu XIII Gminne Igrzyska Sportowe dla klas 0 i I-III. Celem igrzysk była popularyzacja sportu wśród najmłodszych dzieci oraz konsolidacja środowiska gminnego. W zawodach wzięły udział drużyny z Ładzynia, Pustelnika i Stanisławowa. Nasza drużyna z oddziałów przedszkolnych w składzie: Daria Szczęsna, Mieszko Paszkowski, Kornelia Zdanowicz, Dawid Parol i Wojciech Płochocki wystartowali w następujących dyscyplinach – biegu na 20 metrów, skoku w dal z miejsca, rzucie do celu piłką do unihokeja. Zawodnicy wywalczyli II miejsce.

Drużyna z klas I-III w składzie: Fabian Świderski kl. IA, Patryk Kałdonek kl. IB, Kamil Witkowski kl. IIA, Stanisław Witan kl. IIC, Marcin Narojczyk kl. IIIA, Kacper Prus kl. IIIB wystartowali w następujących konkurencjach – biegu na 30 metrów, skoku w dal z miejsca i rzucie piłeczką palantową. Ta reprezentacja również zajęła II miejsce. Po smacznym obiedzie, słodkim poczęstunku, zmęczeni, ale zadowoleni ze zdobytych trofeów sportowych i medali, mali sportowcy wrócili do Stanisławowa. Gratulujemy zawodnikom i dziękujemy organizatorom. Do zobaczenia za rok!