Zespół Szkolny w Stanisławowie
05-304 Stanisławów
ul. Szkolna 4 i 4A 

Dzień Ziemi, zwany też Światowym Dniem Ziemi lub Międzynarodowym Dniem Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. W naszej szkole obchody trwał przez cały tydzień – od 22 do 26 kwietnia. Każdego dnia uczniowie w inny sposób celebrowali święto naszej planety – Ziemi:

– w poniedziałek odbyło się spotkanie uczniów z wolontariuszkami pracującymi  w schronisku dla zwierząt.

– we wtorek uczniowie  w grupach  zadaniowych przygotowywali  CUDA ZE ŚMIECI – EKOZWIERZĘTA lub EKOROŚLINY.  Tematami do wyboru były: ryba, płaz, gad, ssak lub drzewo. Wykonane prace podlegały ocenie, a komisja konkursowa brała pod uwagę: zgodność pracy z tematyką, oryginalność i pomysłowość, walory artystyczne oraz estetykę wykonania. Wszystkie  grupy stanęły na wysokości zadania i wykazały się dużą kreatywnością. Uwierzcie mi, że wybór najciekawszych prac wcale nie był łatwy…

–  w środę na lekcjach z p. Niną Cudną – Makos, p. Małgorzatą Gers oraz p. Ewą Łyszkowską uczniowie z  klas 4 -7 zapoznani zostali z zagadnieniami  dotyczącymi segregowania śmieci oraz recyklingu.

–  w  czwartek Hania Podsiadły przedstawiła swoją pracę konkursową dotyczącą fauny  i flory Mazowsza swoim młodszym kolegom i koleżankom z klas czwartych i piątych. Prezentacja przygotowana została na konkurs geograficzny – „Mazowsze moje. Płasko, daleko – pod potokami szumiących gwiazd pod sosen rzeką”.  Tego dnia duża grupa uczniów zatańczyła belgijkę pod kierunkiem p. Renaty Ołdak.

–  w piątek na godzinie wychowawczej wszyscy obecni tego dnia w szkole uczniowie napisali test wiedzy o lesie.

Dodatkowym zadaniem dla zainteresowanych uczniów z klas 4 – 8 był konkurs ekologiczny – LAS ZAKRĘCONY W SŁOIKU.  Swoje prace uczniowie przygotowywali w domu.

Honorowy patronat nad obchodami Dnia Ziemi  w naszej szkole objęły LASY PAŃSTWOWE, a nagrody dla uczniów pozyskane zostały od Nadleśnictwa Mińsk Mazowiecki  oraz  Nadleśnictwa Łochów.

 

Wyniki konkursu – LAS ZAKRĘCONY W SŁOIKU.

W konkursie wzięło udział 68 uczniów z klas 4 – 8.  Jury w składzie: p. Marzanna Zagórska, p. Nina Cudna – Makos i p. Bogumiła Dymerska wyróżniło 15  prac. Dwie najlepsze prace wykonały: Julia Witan z klasy 4a oraz Hanna Podsiadły z klasy 8b.

Pozostałe wyróżnione osoby to: z klasy 4a  – Weronika Kałdonek,  Blanca Szczęsna, z klasy 5c – Weronika Tkaczyk, Filip Grabski, Jakub Grabski, Kajetan Laszkowski, z klasy 6a – Justyna Kałdonek,  Igor Zdanowicz, z klasy 7b – Gabriela Nalazek,  Nadia Płochocka, Igor Komuda, Gustaw Laszkowski, z klasy 8b – Amelia Czerwińska.

Chciałabym podziękować wszystkim uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie  w przygotowanie prac konkursowych.

 

Wyniki konkursu – TEST WIEDZY O LESIE.

W teście udział wzięło 228 uczniów z klas 4 – 8. W każdej klasie nagrodzone zostały trzy/cztery osoby z najwyższą liczbą punktów.

4a – Łukasz Domański, Kamil Michalak, Weronika Kałdonek,

4b – Tomasz Dąbrowski, Zuzanna Zdanowicz, Franciszek Siedlecki.

4c – Hanna Kwiatkowska, Maciej Brogowski, Piotr Bieńkowski.

5a – Hubert Szczęsny, Zofia Piotrowska, Karol Mroczek.

5b – Wiktoria Szczęsna, Helena Bobrowska, Bohdan Pasternak.

5c – Jakub Grabski, Paweł Ruta, Adam Dąbrowski.

6a – Martyna Banaszek, Igor Zdanowicz, Kajetan Świderski, Łukasz Narojczyk.

6b – Hubert Kwiatkowski, Arkadiusz Michalak, Tymoteusz Pławiński.

7a – Sebastian Białek, Marcel Więch, Gabriel Kowalczyk, Łucja Sulejczyk.

7b – Maja Gadomska, Weronika Kowalczyk, Bogumiła Czapska.

8a – Mikołaj Rosek, Karol Stępień, Maria Pszczółkowska.

8b – Karol Sierhej, Antoni Broszczak, Hanna Podsiadły, Weronika Wiącek.

MAJ

16

Egzamin ósmoklasisty – język obcy nowożytny

MAJ

15

Egzamin ósmoklasisty -matematyka

MAJ

14

Egzamin ósmoklasisty – język polski

MAJ

9

Święto patrona szkoły

MAJ

9

Zebrania z rodzicami

MAR

22

Dzień na zielono

Dzień Ziemi, zwany też Światowym Dniem Ziemi lub Międzynarodowym Dniem Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. W naszej szkole obchody trwał przez cały tydzień – od 22 do 26 kwietnia. Każdego dnia uczniowie w inny sposób celebrowali święto naszej planety – Ziemi:

– w poniedziałek odbyło się spotkanie uczniów z wolontariuszkami pracującymi  w schronisku dla zwierząt.

– we wtorek uczniowie  w grupach  zadaniowych przygotowywali  CUDA ZE ŚMIECI – EKOZWIERZĘTA lub EKOROŚLINY.  Tematami do wyboru były: ryba, płaz, gad, ssak lub drzewo. Wykonane prace podlegały ocenie, a komisja konkursowa brała pod uwagę: zgodność pracy z tematyką, oryginalność i pomysłowość, walory artystyczne oraz estetykę wykonania. Wszystkie  grupy stanęły na wysokości zadania i wykazały się dużą kreatywnością. Uwierzcie mi, że wybór najciekawszych prac wcale nie był łatwy…

–  w środę na lekcjach z p. Niną Cudną – Makos, p. Małgorzatą Gers oraz p. Ewą Łyszkowską uczniowie z  klas 4 -7 zapoznani zostali z zagadnieniami  dotyczącymi segregowania śmieci oraz recyklingu.

–  w  czwartek Hania Podsiadły przedstawiła swoją pracę konkursową dotyczącą fauny  i flory Mazowsza swoim młodszym kolegom i koleżankom z klas czwartych i piątych. Prezentacja przygotowana została na konkurs geograficzny – „Mazowsze moje. Płasko, daleko – pod potokami szumiących gwiazd pod sosen rzeką”.  Tego dnia duża grupa uczniów zatańczyła belgijkę pod kierunkiem p. Renaty Ołdak.

–  w piątek na godzinie wychowawczej wszyscy obecni tego dnia w szkole uczniowie napisali test wiedzy o lesie.

Dodatkowym zadaniem dla zainteresowanych uczniów z klas 4 – 8 był konkurs ekologiczny – LAS ZAKRĘCONY W SŁOIKU.  Swoje prace uczniowie przygotowywali w domu.

Honorowy patronat nad obchodami Dnia Ziemi  w naszej szkole objęły LASY PAŃSTWOWE, a nagrody dla uczniów pozyskane zostały od Nadleśnictwa Mińsk Mazowiecki  oraz  Nadleśnictwa Łochów.

 

Wyniki konkursu – LAS ZAKRĘCONY W SŁOIKU.

W konkursie wzięło udział 68 uczniów z klas 4 – 8.  Jury w składzie: p. Marzanna Zagórska, p. Nina Cudna – Makos i p. Bogumiła Dymerska wyróżniło 15  prac. Dwie najlepsze prace wykonały: Julia Witan z klasy 4a oraz Hanna Podsiadły z klasy 8b.

Pozostałe wyróżnione osoby to: z klasy 4a  – Weronika Kałdonek,  Blanca Szczęsna, z klasy 5c – Weronika Tkaczyk, Filip Grabski, Jakub Grabski, Kajetan Laszkowski, z klasy 6a – Justyna Kałdonek,  Igor Zdanowicz, z klasy 7b – Gabriela Nalazek,  Nadia Płochocka, Igor Komuda, Gustaw Laszkowski, z klasy 8b – Amelia Czerwińska.

Chciałabym podziękować wszystkim uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie  w przygotowanie prac konkursowych.

 

Wyniki konkursu – TEST WIEDZY O LESIE.

W teście udział wzięło 228 uczniów z klas 4 – 8. W każdej klasie nagrodzone zostały trzy/cztery osoby z najwyższą liczbą punktów.

4a – Łukasz Domański, Kamil Michalak, Weronika Kałdonek,

4b – Tomasz Dąbrowski, Zuzanna Zdanowicz, Franciszek Siedlecki.

4c – Hanna Kwiatkowska, Maciej Brogowski, Piotr Bieńkowski.

5a – Hubert Szczęsny, Zofia Piotrowska, Karol Mroczek.

5b – Wiktoria Szczęsna, Helena Bobrowska, Bohdan Pasternak.

5c – Jakub Grabski, Paweł Ruta, Adam Dąbrowski.

6a – Martyna Banaszek, Igor Zdanowicz, Kajetan Świderski, Łukasz Narojczyk.

6b – Hubert Kwiatkowski, Arkadiusz Michalak, Tymoteusz Pławiński.

7a – Sebastian Białek, Marcel Więch, Gabriel Kowalczyk, Łucja Sulejczyk.

7b – Maja Gadomska, Weronika Kowalczyk, Bogumiła Czapska.

8a – Mikołaj Rosek, Karol Stępień, Maria Pszczółkowska.

8b – Karol Sierhej, Antoni Broszczak, Hanna Podsiadły, Weronika Wiącek.

MAJ

16

Egzamin ósmoklasisty – język obcy nowożytny

MAJ

15

Egzamin ósmoklasisty -matematyka

MAJ

14

Egzamin ósmoklasisty – język polski

MAJ

9

Święto patrona szkoły

MAJ

9

Zebrania z rodzicami

MAR

22

Dzień na zielono