Zespół Szkolny w Stanisławowie
05-304 Stanisławów
ul. Szkolna 4 i 4A 

W środę 24go kwietnia uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Lublina. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania Państwowego Muzeum na Majdanku. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o miejscu upamiętniającym ofiary drugiej wojny światowej. Jest to miejsce, które powinien odwiedzić każdy człowiek. Przeczytać o nim, uczyć się w szkole, a zobaczyć na własne oczy, to dwie różne rzeczy. Wizyta tu napawa ogromnym smutkiem i zmusza do refleksji dokąd prowadzi nienawiść, podziały na lepszych i gorszych. Po zwiedzeniu muzeum pojechaliśmy na Stare Miasto w Lublinie. Tam dzięki przewodnikowi zobaczyliśmy wiele zabytków architektury z różnych epok, w tym pozostałości murów miejskich Brama Krakowska i Grodzka oraz Baszta Gotycka), bogato zdobione renesansowe kamienice, dawny ratusz – Trybunał Koronny, Archikatedra i Wieża Trynitarska. Na koniec zjedliśmy pyszny obiad i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

MAJ

16

Egzamin ósmoklasisty – język obcy nowożytny

MAJ

15

Egzamin ósmoklasisty -matematyka

MAJ

14

Egzamin ósmoklasisty – język polski

MAJ

9

Święto patrona szkoły

MAJ

9

Zebrania z rodzicami

MAR

22

Dzień na zielono

W środę 24go kwietnia uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Lublina. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania Państwowego Muzeum na Majdanku. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o miejscu upamiętniającym ofiary drugiej wojny światowej. Jest to miejsce, które powinien odwiedzić każdy człowiek. Przeczytać o nim, uczyć się w szkole, a zobaczyć na własne oczy, to dwie różne rzeczy. Wizyta tu napawa ogromnym smutkiem i zmusza do refleksji dokąd prowadzi nienawiść, podziały na lepszych i gorszych. Po zwiedzeniu muzeum pojechaliśmy na Stare Miasto w Lublinie. Tam dzięki przewodnikowi zobaczyliśmy wiele zabytków architektury z różnych epok, w tym pozostałości murów miejskich Brama Krakowska i Grodzka oraz Baszta Gotycka), bogato zdobione renesansowe kamienice, dawny ratusz – Trybunał Koronny, Archikatedra i Wieża Trynitarska. Na koniec zjedliśmy pyszny obiad i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

MAJ

16

Egzamin ósmoklasisty – język obcy nowożytny

MAJ

15

Egzamin ósmoklasisty -matematyka

MAJ

14

Egzamin ósmoklasisty – język polski

MAJ

9

Święto patrona szkoły

MAJ

9

Zebrania z rodzicami

MAR

22

Dzień na zielono