Prawa dziecka dotyczą wszystkich dzieci – niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, płci, języka, wyznania, poglądów, przynależności kulturowej, niepełnosprawności, czy poziomu zamożności. Każde dziecko jest równe wobec prawa i nie powinno doświadczać niesprawiedliwego traktowania.

Uczniowie klas 1-3 w tygodniu poprzedzającym Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pedagoga p. K. Płudowską. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z konwencją praw dziecka i uświadomiły sobie, że korzystając ze swoich praw nie mogą ograniczać praw innych – koleżanek, kolegów, dorosłych.  Przypomnieli sobie również jakie mają obowiązki wynikające z roli ucznia, dziecka swoich rodziców.

20 listopada uczniowie wspólnie odśpiewali piosenkę „Mam prawo być…” prezentując wykonane wcześniej rysunki ilustrujące Prawa Dziecka.

Światowy Dzień Zespołu Downa

Dzień kolorowej skarpetki