To stosowane w przypadku zatrzymania krążenia urządzenie, które wyzwala impuls elektryczny w celu zatrzymania migotania komór i przywrócenia prawidłowej akcji serca.
Korzystać z AED potrafią już uczniowie klas IV naszego Zespołu Szkolnego!
W ramach zajęć Małego Ratownika z panią Anną Słowik, uczniowie przypomnieli sobie podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zapoznali się z działaniem AED. Pozyskane wiadomości wykorzystywali w praktyce podczas ćwiczeń na AED treningowym, który udostępniła nam OSP Stanisławów.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Wójt Kingi Anny Sosińskiej za przekazanie naszej szkole tego cennego urządzenia oraz troskę o bezpieczeństwo naszych uczniów.

Korzystać z AED potrafią już uczniowie klas IV naszego Zespołu Szkolnego!