W dniu 4 października klasy 1b i 1c wzięły udział w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego Leszczynowe Zacisze w Rozalinie. Celem jej było przybliżenie uczniom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie dzieciom kontaktu z ekosystemem pola oraz zwierzętami hodowlanymi. Wozem dzieci udały się na pole, gdzie gospodyni zapoznała je z uprawą i budową ziemniaka. Następnie uczniowie wzięli udział w wykopkach. Po powrocie na gospodarstwo wspólnie  z gospodarzami przygotowaliśmy placki ziemniaczane. Dzieci brały udział w karmieniu zwierząt. W otoczeniu gospodarstwa zorganizowane były miejsca zachęcające do aktywności ruchowej: plac zabaw, stodoła z sianem, która okazała się najlepszą atrakcją.  Na zakończenie degustowaliśmy pieczone ziemniaki i kiełbaski z ogniska.

Światowy Dzień Zespołu Downa

Dzień kolorowej skarpetki