Celem  „Programu dla Szkół” jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i jego przetworów w ich codziennej diecie, na etapie na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe. Dodatkowo, celem Programu jest promocja zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych.

W ramach komponentu mlecznego w roku szkolnym 2023/2024 dzieci otrzymują bezpłatnie:

mleko białe, kefir, jogurt naturalny oraz twarożek naturalny

W ramach komponentu owocowo-warzywnego w roku szkolnym 2023/2024 dzieci otrzymują bezpłatnie porcje:

jabłek, gruszek, śliwek, truskawek, kalarepy, marchewki, rzodkiewki, pomidorów, papryki oraz sok owocowy

Jan Leś
Dyrektor Zespołu Szkolnego w Stanisławowie