Zespół Szkolny w Stanisławowie
05-304 Stanisławów
ul. Szkolna 4 i 4A 

WYCIECZKA NAD MORZE BAŁTYCKIE

19 czerwca odbyła się trzydniowa wycieczka klas IIIA, IIIB ,IIIC oraz IIA i IIB nad Morze Bałtyckie. Wyruszyliśmy w poniedziałkowy ranek. Pierwszym punktem programu był popołudniowy spacer plażą w Sztutowie.

Drugiego dnia udaliśmy się do Gdańska. Dzięki opowieściom pani przewodnik każdy mógł poznać historię tego szczególnego miejsca jakim jest niewątpliwie Stare Miasto.

Kolejną atrakcją było koło widokowe „AmberSky”. Podczas przejażdżki na diabelskim kole, można było spojrzeć z zupełnie innej perspektywy. Zdjęcia zrobione z tego miejsca robiły niesamowite wrażenie. Tego samo dnia o godzinie 22.30 gdy zapadła noc, poczuliśmy niepowtarzalny klimat tej przygody. Wyposażeni w latarki UV, ruszyliśmy w poszukiwaniu bursztynów. To właśnie te specjalne latarki odkrywają ukryty w piasku skarb. Uczniowie cierpliwie przesiewali piasek, skupiając się na każdym detalu. Ich serca biły mocniej, gdy dostrzegali pierwsze ślady bursztynu. Każde znalezisko sprawiało im ogromną radość i ekscytację. Podczas naszej nocnej wyprawy mieliśmy również okazję podziwiać niezwykłe piękno wybrzeża nocą.

W środę, zgodnie z planem wczesnym rankiem wyruszyliśmy pieszo aby wsiąść w wagony kolejki. Przejażdżka kolejką wąskotorową ze Sztutowa to niezwykłe doświadczenie, które pozwala przenieść się w czasie i cieszyć się urokami malowniczej nadmorskiej okolicy. Ta linia kolejowa jest jedną z niewielu w Polsce, która nadal korzysta z wąskiego toru, co nadaje jej autentycznego uroku i historycznego charakteru. Po opuszczeniu pociągu wybraliśmy się na 13 kilometrowy spacer plażą, którego celem było dojście do naszego pensjonatu.

Nasz pobyt nad morzem był pełen różnorodnych atrakcji. Dzięki chwilom spędzonym na plaży mieliśmy okazję cieszyć się słońcem, kąpać się w morskich falach i budować zamki z piasku. Nie mogliśmy także odmówić sobie długich spacerów po plaży, zbierania muszelek i obserwowania mew, które unoszą się na wietrze. Wysoka temperatura i słońce sprzyjały relaksowi.

WRZ

7

Zebranie z rodzicami

klasy 0 i 1-8 godz. 17.00, przedszkole godz. 18.00

WRZ

4

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

8.15 - msza święta 9.00 - spotkanie w szkole

WRZ

1

Rozpoczęcie zajęć

Zajęcia rozpoczynają oddziały przedszkolne

CZE

23

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Dnia 23 czerwca o godzinie 8.15 odbędzie się uroczysta Msza Święta. Około godziny 9.00 uczniowie klas I - III po raz ostatni spotkają się ze swoimi wychowawcami w swoich klasach. Tego dnia obowiązuje strój galowy.

CZE

22

Wręczenie nagród uczniom klas I-III

22 czerwca o godzinie 11.30 w sali audiowizualnej odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klas I-III. Tego dnia uczniowie udadzą się z nauczycielami do sali audiowizualnej, gdzie obejrzą przedstawienie przygotowane przez klasę III b i zostaną im wręczone dyplomy, i nagrody za udział w konkursach. Tego dnia nie obowiązuje strój galowy.

CZE

7

Jak nie czytam, jak czytam!

Akcja czytelnicza odbywająca się w całej Polsce. O godz. 10.00 na boisku szkolnym uczniowie będą czytać książki - każdy na co ma ochotę.

WYCIECZKA NAD MORZE BAŁTYCKIE

19 czerwca odbyła się trzydniowa wycieczka klas IIIA, IIIB ,IIIC oraz IIA i IIB nad Morze Bałtyckie. Wyruszyliśmy w poniedziałkowy ranek. Pierwszym punktem programu był popołudniowy spacer plażą w Sztutowie.

Drugiego dnia udaliśmy się do Gdańska. Dzięki opowieściom pani przewodnik każdy mógł poznać historię tego szczególnego miejsca jakim jest niewątpliwie Stare Miasto.

Kolejną atrakcją było koło widokowe „AmberSky”. Podczas przejażdżki na diabelskim kole, można było spojrzeć z zupełnie innej perspektywy. Zdjęcia zrobione z tego miejsca robiły niesamowite wrażenie. Tego samo dnia o godzinie 22.30 gdy zapadła noc, poczuliśmy niepowtarzalny klimat tej przygody. Wyposażeni w latarki UV, ruszyliśmy w poszukiwaniu bursztynów. To właśnie te specjalne latarki odkrywają ukryty w piasku skarb. Uczniowie cierpliwie przesiewali piasek, skupiając się na każdym detalu. Ich serca biły mocniej, gdy dostrzegali pierwsze ślady bursztynu. Każde znalezisko sprawiało im ogromną radość i ekscytację. Podczas naszej nocnej wyprawy mieliśmy również okazję podziwiać niezwykłe piękno wybrzeża nocą.

W środę, zgodnie z planem wczesnym rankiem wyruszyliśmy pieszo aby wsiąść w wagony kolejki. Przejażdżka kolejką wąskotorową ze Sztutowa to niezwykłe doświadczenie, które pozwala przenieść się w czasie i cieszyć się urokami malowniczej nadmorskiej okolicy. Ta linia kolejowa jest jedną z niewielu w Polsce, która nadal korzysta z wąskiego toru, co nadaje jej autentycznego uroku i historycznego charakteru. Po opuszczeniu pociągu wybraliśmy się na 13 kilometrowy spacer plażą, którego celem było dojście do naszego pensjonatu.

Nasz pobyt nad morzem był pełen różnorodnych atrakcji. Dzięki chwilom spędzonym na plaży mieliśmy okazję cieszyć się słońcem, kąpać się w morskich falach i budować zamki z piasku. Nie mogliśmy także odmówić sobie długich spacerów po plaży, zbierania muszelek i obserwowania mew, które unoszą się na wietrze. Wysoka temperatura i słońce sprzyjały relaksowi.

WRZ

7

Zebranie z rodzicami

klasy 0 i 1-8 godz. 17.00, przedszkole godz. 18.00

WRZ

4

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

8.15 - msza święta 9.00 - spotkanie w szkole

WRZ

1

Rozpoczęcie zajęć

Zajęcia rozpoczynają oddziały przedszkolne

CZE

23

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Dnia 23 czerwca o godzinie 8.15 odbędzie się uroczysta Msza Święta. Około godziny 9.00 uczniowie klas I - III po raz ostatni spotkają się ze swoimi wychowawcami w swoich klasach. Tego dnia obowiązuje strój galowy.

CZE

22

Wręczenie nagród uczniom klas I-III

22 czerwca o godzinie 11.30 w sali audiowizualnej odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klas I-III. Tego dnia uczniowie udadzą się z nauczycielami do sali audiowizualnej, gdzie obejrzą przedstawienie przygotowane przez klasę III b i zostaną im wręczone dyplomy, i nagrody za udział w konkursach. Tego dnia nie obowiązuje strój galowy.

CZE

7

Jak nie czytam, jak czytam!

Akcja czytelnicza odbywająca się w całej Polsce. O godz. 10.00 na boisku szkolnym uczniowie będą czytać książki - każdy na co ma ochotę.