Zespół Szkolny w Stanisławowie
05-304 Stanisławów
ul. Szkolna 4 i 4A 

WYCIECZKA NAD MORZE BAŁTYCKIE

19 czerwca odbyła się trzydniowa wycieczka klas IIIA, IIIB ,IIIC oraz IIA i IIB nad Morze Bałtyckie. Wyruszyliśmy w poniedziałkowy ranek. Pierwszym punktem programu był popołudniowy spacer plażą w Sztutowie.

Drugiego dnia udaliśmy się do Gdańska. Dzięki opowieściom pani przewodnik każdy mógł poznać historię tego szczególnego miejsca jakim jest niewątpliwie Stare Miasto.

Kolejną atrakcją było koło widokowe „AmberSky”. Podczas przejażdżki na diabelskim kole, można było spojrzeć z zupełnie innej perspektywy. Zdjęcia zrobione z tego miejsca robiły niesamowite wrażenie. Tego samo dnia o godzinie 22.30 gdy zapadła noc, poczuliśmy niepowtarzalny klimat tej przygody. Wyposażeni w latarki UV, ruszyliśmy w poszukiwaniu bursztynów. To właśnie te specjalne latarki odkrywają ukryty w piasku skarb. Uczniowie cierpliwie przesiewali piasek, skupiając się na każdym detalu. Ich serca biły mocniej, gdy dostrzegali pierwsze ślady bursztynu. Każde znalezisko sprawiało im ogromną radość i ekscytację. Podczas naszej nocnej wyprawy mieliśmy również okazję podziwiać niezwykłe piękno wybrzeża nocą.

W środę, zgodnie z planem wczesnym rankiem wyruszyliśmy pieszo aby wsiąść w wagony kolejki. Przejażdżka kolejką wąskotorową ze Sztutowa to niezwykłe doświadczenie, które pozwala przenieść się w czasie i cieszyć się urokami malowniczej nadmorskiej okolicy. Ta linia kolejowa jest jedną z niewielu w Polsce, która nadal korzysta z wąskiego toru, co nadaje jej autentycznego uroku i historycznego charakteru. Po opuszczeniu pociągu wybraliśmy się na 13 kilometrowy spacer plażą, którego celem było dojście do naszego pensjonatu.

Nasz pobyt nad morzem był pełen różnorodnych atrakcji. Dzięki chwilom spędzonym na plaży mieliśmy okazję cieszyć się słońcem, kąpać się w morskich falach i budować zamki z piasku. Nie mogliśmy także odmówić sobie długich spacerów po plaży, zbierania muszelek i obserwowania mew, które unoszą się na wietrze. Wysoka temperatura i słońce sprzyjały relaksowi.

LUT

5

Tłusty czwartek

LUT

1

Zebrania z rodzicami

Zebrania klasowe z rodzicami godz. 17.00

GRU.

6

Mikołajki

Z okazji Mikołajek Rada Rodziców organizuje loterię fantową. Każdy los wygrywa. Cena jednego losu 5 zł.

GRU.

5

Dzień otwarty

Dla rodziców uczniów klas I-VIII organizujemy dzień otwarty w godzinach 17,00 - 19,00. Zapisy przez sekretariat.

LIS

25

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W naszej szkole obchodzony 24 listopada (piątek). Dzieci mogą przynieść ze sobą do szkoły ulubioną maskotkę.

LIS

21

Dzień Życzliwości

WYCIECZKA NAD MORZE BAŁTYCKIE

19 czerwca odbyła się trzydniowa wycieczka klas IIIA, IIIB ,IIIC oraz IIA i IIB nad Morze Bałtyckie. Wyruszyliśmy w poniedziałkowy ranek. Pierwszym punktem programu był popołudniowy spacer plażą w Sztutowie.

Drugiego dnia udaliśmy się do Gdańska. Dzięki opowieściom pani przewodnik każdy mógł poznać historię tego szczególnego miejsca jakim jest niewątpliwie Stare Miasto.

Kolejną atrakcją było koło widokowe „AmberSky”. Podczas przejażdżki na diabelskim kole, można było spojrzeć z zupełnie innej perspektywy. Zdjęcia zrobione z tego miejsca robiły niesamowite wrażenie. Tego samo dnia o godzinie 22.30 gdy zapadła noc, poczuliśmy niepowtarzalny klimat tej przygody. Wyposażeni w latarki UV, ruszyliśmy w poszukiwaniu bursztynów. To właśnie te specjalne latarki odkrywają ukryty w piasku skarb. Uczniowie cierpliwie przesiewali piasek, skupiając się na każdym detalu. Ich serca biły mocniej, gdy dostrzegali pierwsze ślady bursztynu. Każde znalezisko sprawiało im ogromną radość i ekscytację. Podczas naszej nocnej wyprawy mieliśmy również okazję podziwiać niezwykłe piękno wybrzeża nocą.

W środę, zgodnie z planem wczesnym rankiem wyruszyliśmy pieszo aby wsiąść w wagony kolejki. Przejażdżka kolejką wąskotorową ze Sztutowa to niezwykłe doświadczenie, które pozwala przenieść się w czasie i cieszyć się urokami malowniczej nadmorskiej okolicy. Ta linia kolejowa jest jedną z niewielu w Polsce, która nadal korzysta z wąskiego toru, co nadaje jej autentycznego uroku i historycznego charakteru. Po opuszczeniu pociągu wybraliśmy się na 13 kilometrowy spacer plażą, którego celem było dojście do naszego pensjonatu.

Nasz pobyt nad morzem był pełen różnorodnych atrakcji. Dzięki chwilom spędzonym na plaży mieliśmy okazję cieszyć się słońcem, kąpać się w morskich falach i budować zamki z piasku. Nie mogliśmy także odmówić sobie długich spacerów po plaży, zbierania muszelek i obserwowania mew, które unoszą się na wietrze. Wysoka temperatura i słońce sprzyjały relaksowi.

LUT

5

Tłusty czwartek

LUT

1

Zebrania z rodzicami

Zebrania klasowe z rodzicami godz. 17.00

GRU.

6

Mikołajki

Z okazji Mikołajek Rada Rodziców organizuje loterię fantową. Każdy los wygrywa. Cena jednego losu 5 zł.

GRU.

5

Dzień otwarty

Dla rodziców uczniów klas I-VIII organizujemy dzień otwarty w godzinach 17,00 - 19,00. Zapisy przez sekretariat.

LIS

25

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W naszej szkole obchodzony 24 listopada (piątek). Dzieci mogą przynieść ze sobą do szkoły ulubioną maskotkę.

LIS

21

Dzień Życzliwości