Zespół Szkolny w Stanisławowie
05-304 Stanisławów
ul. Szkolna 4 i 4A 

7 czerwca uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Łodzi. Poznawanie miasta uczestnicy rozpoczęli od wizyty w Muzeum Włókiennictwa. Wzięli udział w warsztatach, na których mieli okazję prześledzić, jakie były przyczyny i skutki rozwoju Łodzi jako miasta fabrycznego. Zwieńczeniem udziału w zajęciach było przygotowanie przez młodzież biznesplanu przedstawiającego pomysł na własną firmę i sposoby realizacji założonych celów. Następnie już pod opieką przewodnika uczniowie udali się w pełne uroku miejsce, jakim jest Księży Młyn – zabytkowy kompleks fabryczny miasta. Wśród fabrykanckich famuł i wyłożonych kocimi łbami uliczek uczestnicy odpoczęli przed kolejnym punktem wycieczki, którym było zwiedzanie jednej z najbardziej znanych ulic w kraju, czyli ulicy Piotrkowskiej. Trzygodzinny spacer z przewodnikiem odkrył przed młodzieżą uroki deptaku. Uczestnicy obejrzeli zachwycająco odremontowane podwórza, podnosili głowy, podziwiając fasady budynków bogate w ciekawe detale architektoniczne czy spoglądali pod nogi, oglądając Aleję Gwiazd nawiązującą do filmowego dziedzictwa miasta. Nie zabrakło „spotkania” na ławeczce z Julianem Tuwimem, obok którego każdy uczestnik mógł usiąść i potrzeć nos rzeźby, co zgodnie z miejską legendą zapewnia szczęście.

MAR

22

Dzień na zielono

MAR

21

Światowy Dzień Zespołu Downa

Dzień kolorowej skarpetki

MAR

20

Dzień na opak

ubrania zakładamy na lewą stronę

MAR

19

Dzień szalonej fryzury

MAR

18

Dzień bez plecaka

LUT

5

Tłusty czwartek

7 czerwca uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Łodzi. Poznawanie miasta uczestnicy rozpoczęli od wizyty w Muzeum Włókiennictwa. Wzięli udział w warsztatach, na których mieli okazję prześledzić, jakie były przyczyny i skutki rozwoju Łodzi jako miasta fabrycznego. Zwieńczeniem udziału w zajęciach było przygotowanie przez młodzież biznesplanu przedstawiającego pomysł na własną firmę i sposoby realizacji założonych celów. Następnie już pod opieką przewodnika uczniowie udali się w pełne uroku miejsce, jakim jest Księży Młyn – zabytkowy kompleks fabryczny miasta. Wśród fabrykanckich famuł i wyłożonych kocimi łbami uliczek uczestnicy odpoczęli przed kolejnym punktem wycieczki, którym było zwiedzanie jednej z najbardziej znanych ulic w kraju, czyli ulicy Piotrkowskiej. Trzygodzinny spacer z przewodnikiem odkrył przed młodzieżą uroki deptaku. Uczestnicy obejrzeli zachwycająco odremontowane podwórza, podnosili głowy, podziwiając fasady budynków bogate w ciekawe detale architektoniczne czy spoglądali pod nogi, oglądając Aleję Gwiazd nawiązującą do filmowego dziedzictwa miasta. Nie zabrakło „spotkania” na ławeczce z Julianem Tuwimem, obok którego każdy uczestnik mógł usiąść i potrzeć nos rzeźby, co zgodnie z miejską legendą zapewnia szczęście.

MAR

22

Dzień na zielono

MAR

21

Światowy Dzień Zespołu Downa

Dzień kolorowej skarpetki

MAR

20

Dzień na opak

ubrania zakładamy na lewą stronę

MAR

19

Dzień szalonej fryzury

MAR

18

Dzień bez plecaka

LUT

5

Tłusty czwartek