Zespół Szkolny w Stanisławowie
05-304 Stanisławów
ul. Szkolna 4 i 4A 

7 czerwca uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Łodzi. Poznawanie miasta uczestnicy rozpoczęli od wizyty w Muzeum Włókiennictwa. Wzięli udział w warsztatach, na których mieli okazję prześledzić, jakie były przyczyny i skutki rozwoju Łodzi jako miasta fabrycznego. Zwieńczeniem udziału w zajęciach było przygotowanie przez młodzież biznesplanu przedstawiającego pomysł na własną firmę i sposoby realizacji założonych celów. Następnie już pod opieką przewodnika uczniowie udali się w pełne uroku miejsce, jakim jest Księży Młyn – zabytkowy kompleks fabryczny miasta. Wśród fabrykanckich famuł i wyłożonych kocimi łbami uliczek uczestnicy odpoczęli przed kolejnym punktem wycieczki, którym było zwiedzanie jednej z najbardziej znanych ulic w kraju, czyli ulicy Piotrkowskiej. Trzygodzinny spacer z przewodnikiem odkrył przed młodzieżą uroki deptaku. Uczestnicy obejrzeli zachwycająco odremontowane podwórza, podnosili głowy, podziwiając fasady budynków bogate w ciekawe detale architektoniczne czy spoglądali pod nogi, oglądając Aleję Gwiazd nawiązującą do filmowego dziedzictwa miasta. Nie zabrakło „spotkania” na ławeczce z Julianem Tuwimem, obok którego każdy uczestnik mógł usiąść i potrzeć nos rzeźby, co zgodnie z miejską legendą zapewnia szczęście.

CZE

21

Zakończenie roku szkolnego

8.15 msza święta, 9.00 uroczystości w szkole

MAJ

16

Egzamin ósmoklasisty – język obcy nowożytny

MAJ

15

Egzamin ósmoklasisty -matematyka

MAJ

14

Egzamin ósmoklasisty – język polski

MAJ

9

Święto patrona szkoły

MAJ

9

Zebrania z rodzicami

7 czerwca uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Łodzi. Poznawanie miasta uczestnicy rozpoczęli od wizyty w Muzeum Włókiennictwa. Wzięli udział w warsztatach, na których mieli okazję prześledzić, jakie były przyczyny i skutki rozwoju Łodzi jako miasta fabrycznego. Zwieńczeniem udziału w zajęciach było przygotowanie przez młodzież biznesplanu przedstawiającego pomysł na własną firmę i sposoby realizacji założonych celów. Następnie już pod opieką przewodnika uczniowie udali się w pełne uroku miejsce, jakim jest Księży Młyn – zabytkowy kompleks fabryczny miasta. Wśród fabrykanckich famuł i wyłożonych kocimi łbami uliczek uczestnicy odpoczęli przed kolejnym punktem wycieczki, którym było zwiedzanie jednej z najbardziej znanych ulic w kraju, czyli ulicy Piotrkowskiej. Trzygodzinny spacer z przewodnikiem odkrył przed młodzieżą uroki deptaku. Uczestnicy obejrzeli zachwycająco odremontowane podwórza, podnosili głowy, podziwiając fasady budynków bogate w ciekawe detale architektoniczne czy spoglądali pod nogi, oglądając Aleję Gwiazd nawiązującą do filmowego dziedzictwa miasta. Nie zabrakło „spotkania” na ławeczce z Julianem Tuwimem, obok którego każdy uczestnik mógł usiąść i potrzeć nos rzeźby, co zgodnie z miejską legendą zapewnia szczęście.

CZE

21

Zakończenie roku szkolnego

8.15 msza święta, 9.00 uroczystości w szkole

MAJ

16

Egzamin ósmoklasisty – język obcy nowożytny

MAJ

15

Egzamin ósmoklasisty -matematyka

MAJ

14

Egzamin ósmoklasisty – język polski

MAJ

9

Święto patrona szkoły

MAJ

9

Zebrania z rodzicami