Dnia 31 maja 2023 roku odbył się drugi szkolny konkurs układania kostki Rubika na czas. Do konkursu przystąpiło siedmiu uczniów:

1. Dąbrowski Adam z klasy 4c
  2. Fabian Milczarek z klasy 6b
  3. Janiszewski Błażej z klasy 4b
  4. Komuda Igor z klasy 6b
  5. Mateńka Piotr z klasy 6b
  6. Ruta Paweł z klasy 4c
  7. Stępień Sebastian z klasy 5a.

Emocje były ogromne, a chłopcy w ekspresowym tempie układali kostkę Rubika. Uczestnicy pragnęli pobić dotychczasowy rekord szkoły 36 sekund. Jednak nie udało się i należy on nadal do absolwenta Mateusza Szczęsnego.

Dwuetapowa rywalizacja rozwiązywania magicznej kostki na czas wyłoniła zwycięzców:

1. Igor Komuda z klasy 6b z wynikiem 38 sekund otrzymał tytuł Mistrza kostki Rubika, dyplom i nagrodę rzeczową.

1. Mielczarek Fabian z klasy 6b z wynikiem 51 sekund otrzymał tytuł I Wicemistrza kostki Rubika, dyplom i nagrodę rzeczową.

1. Ruta Paweł z klasy 4c z wynikiem 53 sekund otrzymał tytuł  II Wicemistrza kostki Rubika, dyplom i nagrodę rzeczową.

1. Dąbrowski Adam z klasy 4c
  2. Fabian Milczarek z klasy 6b
  3. Janiszewski Błażej z klasy 4b
  4. Komuda Igor z klasy 6b
  5. Mateńka Piotr z klasy 6b
  6. Ruta Paweł z klasy 4c
  7. Stępień Sebastian z klasy 5a.