Zespół Szkolny w Stanisławowie
05-304 Stanisławów
ul. Szkolna 4 i 4A 

Od wielu lat w kalendarz szkolnych uroczystości wpisane jest święto szczególnie bliskie nam wszystkim – Dzień Patrona Szkoły, którego termin  powiązany jest z rocznicą urodzin Henryka Sienkiewicza. Nie inaczej było również w tym roku – 8 maja uczniowie klas IV-VIII po raz kolejny uczcili pamięć Patrona Szkoły.

Uroczystości otworzyło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu  szkoły. W dalszej kolejności zaprezentowane zostało przedstawienie przygotowane pod opieką p. Renaty Ołdak przez uczniów klas VIII. Interesujący wywiad z pisarzem przeprowadzany przez dwie dziennikarki  urozmaicały inscenizacje najciekawszych scen z utworów Sienkiewicza. Publiczność żywo reagowała na oglądany spektakl, a potem gromkimi brawami nagrodziła aktorów: Antoniego Araszkiewicza, Wiktorię Barcz, Nikolę Beredę, Igę Bontruk, Michała Bożyma, Franciszka Cieślaka, Karinę Iwanicką, Aleksandrę Janczak, Annę Kruszewską, Wiktora Kubuja, Anetę Leś, Mateusza Ludwiniaka, Magdalenę Michalak,  Macieja Milczarka, Julię Movchan, Kacpra Stępnia, Lenę Szmit, Maksymiliana Uścińskiego, Aleksandrę Wojdę,  Jakuba Wojtyńskiego i Marię Wydrę.

Następnie odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości H. Sienkiewicza. Turniejowe zmagania odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych – kl. IV-V i VI-VIII. Poszczególne oddziały klasowe reprezentowały trzyosobowe zespoły, które odpowiadały na wylosowane pytania. Wydarzenie wyraźnie poruszało zgromadzonych na widowni uczniów, którzy emocjonowali się i dopingowali przedstawicieli swoich klas. Po wyrównanej i zaciętej walce jury ogłosiło zwycięskie drużyny:

W kategorii klas IV-V wyniki prezentowały się następująco:

 1. miejsce – klasa IV a (Amelia Bontruk, Monika Mateńka i Jakub Jaros)
 2. miejsce – klasa V b (Julia Maguza, Maja Nowak, Karol Rawski)
 3. miejsce – klasa IV b (Helena Bobrowska, Błażej Janiszewski, Kornelia Olesiewicz)

W kategorii klas VI-VIII zwycięskie drużyny to:

 1. miejsce – klasa VIII a (Karina Iwanicka, Anna Kruszewska, Julia Movchan)
 2. miejsce – klasa VII b (Marta Fijołek, Natalia Kielczyk, Dominik Michalak)
 3. miejsce – klasa VIII a (Maja Kopacz, Julia Malicka, Kornelia Suchocka)

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, a pozostali uczestnicy – słodkie upominki.

GRU.

5

Dzień otwarty

Dla rodziców uczniów klas I-VIII organizujemy dzień otwarty w godzinach 17,00 - 19,00. Zapisy przez sekretariat.

LIS

25

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W naszej szkole obchodzony 24 listopada (piątek). Dzieci mogą przynieść ze sobą do szkoły ulubioną maskotkę.

LIS

21

Dzień Życzliwości

LIS

20

Rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka

LIS

11

Narodowe Święto Niepodległości

PAŹ

17

Dzień Edukacji Narodowej

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbędą się w dniu 17.10.2023 r. 10.05 - uroczysta akademia dla klas 1-3 oraz 4 i 5; 14.00 - uroczysta akademia dla klas 6-8. W tym dniu uczniów obowiązuje strój galowy.

Od wielu lat w kalendarz szkolnych uroczystości wpisane jest święto szczególnie bliskie nam wszystkim – Dzień Patrona Szkoły, którego termin  powiązany jest z rocznicą urodzin Henryka Sienkiewicza. Nie inaczej było również w tym roku – 8 maja uczniowie klas IV-VIII po raz kolejny uczcili pamięć Patrona Szkoły.

Uroczystości otworzyło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu  szkoły. W dalszej kolejności zaprezentowane zostało przedstawienie przygotowane pod opieką p. Renaty Ołdak przez uczniów klas VIII. Interesujący wywiad z pisarzem przeprowadzany przez dwie dziennikarki  urozmaicały inscenizacje najciekawszych scen z utworów Sienkiewicza. Publiczność żywo reagowała na oglądany spektakl, a potem gromkimi brawami nagrodziła aktorów: Antoniego Araszkiewicza, Wiktorię Barcz, Nikolę Beredę, Igę Bontruk, Michała Bożyma, Franciszka Cieślaka, Karinę Iwanicką, Aleksandrę Janczak, Annę Kruszewską, Wiktora Kubuja, Anetę Leś, Mateusza Ludwiniaka, Magdalenę Michalak,  Macieja Milczarka, Julię Movchan, Kacpra Stępnia, Lenę Szmit, Maksymiliana Uścińskiego, Aleksandrę Wojdę,  Jakuba Wojtyńskiego i Marię Wydrę.

Następnie odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości H. Sienkiewicza. Turniejowe zmagania odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych – kl. IV-V i VI-VIII. Poszczególne oddziały klasowe reprezentowały trzyosobowe zespoły, które odpowiadały na wylosowane pytania. Wydarzenie wyraźnie poruszało zgromadzonych na widowni uczniów, którzy emocjonowali się i dopingowali przedstawicieli swoich klas. Po wyrównanej i zaciętej walce jury ogłosiło zwycięskie drużyny:

W kategorii klas IV-V wyniki prezentowały się następująco:

 1. miejsce – klasa IV a (Amelia Bontruk, Monika Mateńka i Jakub Jaros)
 2. miejsce – klasa V b (Julia Maguza, Maja Nowak, Karol Rawski)
 3. miejsce – klasa IV b (Helena Bobrowska, Błażej Janiszewski, Kornelia Olesiewicz)

W kategorii klas VI-VIII zwycięskie drużyny to:

 1. miejsce – klasa VIII a (Karina Iwanicka, Anna Kruszewska, Julia Movchan)
 2. miejsce – klasa VII b (Marta Fijołek, Natalia Kielczyk, Dominik Michalak)
 3. miejsce – klasa VIII a (Maja Kopacz, Julia Malicka, Kornelia Suchocka)

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, a pozostali uczestnicy – słodkie upominki.

GRU.

5

Dzień otwarty

Dla rodziców uczniów klas I-VIII organizujemy dzień otwarty w godzinach 17,00 - 19,00. Zapisy przez sekretariat.

LIS

25

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W naszej szkole obchodzony 24 listopada (piątek). Dzieci mogą przynieść ze sobą do szkoły ulubioną maskotkę.

LIS

21

Dzień Życzliwości

LIS

20

Rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka

LIS

11

Narodowe Święto Niepodległości

PAŹ

17

Dzień Edukacji Narodowej

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbędą się w dniu 17.10.2023 r. 10.05 - uroczysta akademia dla klas 1-3 oraz 4 i 5; 14.00 - uroczysta akademia dla klas 6-8. W tym dniu uczniów obowiązuje strój galowy.