Zespół Szkolny w Stanisławowie
05-304 Stanisławów
ul. Szkolna 4 i 4A 

Od wielu lat w kalendarz szkolnych uroczystości wpisane jest święto szczególnie bliskie nam wszystkim – Dzień Patrona Szkoły, którego termin  powiązany jest z rocznicą urodzin Henryka Sienkiewicza. Nie inaczej było również w tym roku – 8 maja uczniowie klas IV-VIII po raz kolejny uczcili pamięć Patrona Szkoły.

Uroczystości otworzyło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu  szkoły. W dalszej kolejności zaprezentowane zostało przedstawienie przygotowane pod opieką p. Renaty Ołdak przez uczniów klas VIII. Interesujący wywiad z pisarzem przeprowadzany przez dwie dziennikarki  urozmaicały inscenizacje najciekawszych scen z utworów Sienkiewicza. Publiczność żywo reagowała na oglądany spektakl, a potem gromkimi brawami nagrodziła aktorów: Antoniego Araszkiewicza, Wiktorię Barcz, Nikolę Beredę, Igę Bontruk, Michała Bożyma, Franciszka Cieślaka, Karinę Iwanicką, Aleksandrę Janczak, Annę Kruszewską, Wiktora Kubuja, Anetę Leś, Mateusza Ludwiniaka, Magdalenę Michalak,  Macieja Milczarka, Julię Movchan, Kacpra Stępnia, Lenę Szmit, Maksymiliana Uścińskiego, Aleksandrę Wojdę,  Jakuba Wojtyńskiego i Marię Wydrę.

Następnie odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości H. Sienkiewicza. Turniejowe zmagania odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych – kl. IV-V i VI-VIII. Poszczególne oddziały klasowe reprezentowały trzyosobowe zespoły, które odpowiadały na wylosowane pytania. Wydarzenie wyraźnie poruszało zgromadzonych na widowni uczniów, którzy emocjonowali się i dopingowali przedstawicieli swoich klas. Po wyrównanej i zaciętej walce jury ogłosiło zwycięskie drużyny:

W kategorii klas IV-V wyniki prezentowały się następująco:

 1. miejsce – klasa IV a (Amelia Bontruk, Monika Mateńka i Jakub Jaros)
 2. miejsce – klasa V b (Julia Maguza, Maja Nowak, Karol Rawski)
 3. miejsce – klasa IV b (Helena Bobrowska, Błażej Janiszewski, Kornelia Olesiewicz)

W kategorii klas VI-VIII zwycięskie drużyny to:

 1. miejsce – klasa VIII a (Karina Iwanicka, Anna Kruszewska, Julia Movchan)
 2. miejsce – klasa VII b (Marta Fijołek, Natalia Kielczyk, Dominik Michalak)
 3. miejsce – klasa VIII a (Maja Kopacz, Julia Malicka, Kornelia Suchocka)

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, a pozostali uczestnicy – słodkie upominki.

MAJ

16

Egzamin ósmoklasisty – język obcy nowożytny

MAJ

15

Egzamin ósmoklasisty -matematyka

MAJ

14

Egzamin ósmoklasisty – język polski

MAJ

9

Święto patrona szkoły

MAJ

9

Zebrania z rodzicami

MAR

22

Dzień na zielono

Od wielu lat w kalendarz szkolnych uroczystości wpisane jest święto szczególnie bliskie nam wszystkim – Dzień Patrona Szkoły, którego termin  powiązany jest z rocznicą urodzin Henryka Sienkiewicza. Nie inaczej było również w tym roku – 8 maja uczniowie klas IV-VIII po raz kolejny uczcili pamięć Patrona Szkoły.

Uroczystości otworzyło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu  szkoły. W dalszej kolejności zaprezentowane zostało przedstawienie przygotowane pod opieką p. Renaty Ołdak przez uczniów klas VIII. Interesujący wywiad z pisarzem przeprowadzany przez dwie dziennikarki  urozmaicały inscenizacje najciekawszych scen z utworów Sienkiewicza. Publiczność żywo reagowała na oglądany spektakl, a potem gromkimi brawami nagrodziła aktorów: Antoniego Araszkiewicza, Wiktorię Barcz, Nikolę Beredę, Igę Bontruk, Michała Bożyma, Franciszka Cieślaka, Karinę Iwanicką, Aleksandrę Janczak, Annę Kruszewską, Wiktora Kubuja, Anetę Leś, Mateusza Ludwiniaka, Magdalenę Michalak,  Macieja Milczarka, Julię Movchan, Kacpra Stępnia, Lenę Szmit, Maksymiliana Uścińskiego, Aleksandrę Wojdę,  Jakuba Wojtyńskiego i Marię Wydrę.

Następnie odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości H. Sienkiewicza. Turniejowe zmagania odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych – kl. IV-V i VI-VIII. Poszczególne oddziały klasowe reprezentowały trzyosobowe zespoły, które odpowiadały na wylosowane pytania. Wydarzenie wyraźnie poruszało zgromadzonych na widowni uczniów, którzy emocjonowali się i dopingowali przedstawicieli swoich klas. Po wyrównanej i zaciętej walce jury ogłosiło zwycięskie drużyny:

W kategorii klas IV-V wyniki prezentowały się następująco:

 1. miejsce – klasa IV a (Amelia Bontruk, Monika Mateńka i Jakub Jaros)
 2. miejsce – klasa V b (Julia Maguza, Maja Nowak, Karol Rawski)
 3. miejsce – klasa IV b (Helena Bobrowska, Błażej Janiszewski, Kornelia Olesiewicz)

W kategorii klas VI-VIII zwycięskie drużyny to:

 1. miejsce – klasa VIII a (Karina Iwanicka, Anna Kruszewska, Julia Movchan)
 2. miejsce – klasa VII b (Marta Fijołek, Natalia Kielczyk, Dominik Michalak)
 3. miejsce – klasa VIII a (Maja Kopacz, Julia Malicka, Kornelia Suchocka)

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, a pozostali uczestnicy – słodkie upominki.

MAJ

16

Egzamin ósmoklasisty – język obcy nowożytny

MAJ

15

Egzamin ósmoklasisty -matematyka

MAJ

14

Egzamin ósmoklasisty – język polski

MAJ

9

Święto patrona szkoły

MAJ

9

Zebrania z rodzicami

MAR

22

Dzień na zielono