Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska i świadomość pogłębiającego się kryzysu. Przypomina ona, co można zrobić dla Ziemi, jak można dbać o naszą planetę, kiedy obchodzony jest jej dzień i jakie są skutki jej zanieczyszczenia.

21 kwietnia 2023 r. uczniowie klas 4 – 8 wzięli udział w akcji  #SprzatamyDlaPolski. Każda z klas posprzątała tego dnia fragment naszej małej ojczyzny. Dodatkowo młodzież wykonała plakaty promujące właściwe postawy wobec naszej planety.

Zastanów się, co Ty możesz zrobić dla naszej planety każdego dnia!!!

Zastanów się, co Ty możesz zrobić dla naszej planety każdego dnia!!!