Wycieczka do Łodzi

W dniu 19 kwietnia 2023 r. klasa 7b wybrała się na wycieczkę do Łodzi. Naszym celem było największe w Polsce centrum handlowe Manufaktura. Centrum zlokalizowane jest na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego – jednego z trzech łódzkich „królów bawełny”. Wizyta w Muzeum Fabryki dostarczyła nam informacji na temat historii tego wyjątkowego miejsca, jakim jest dzisiejsza Manufaktura. Następnie odwiedziliśmy centrum gier laserowych – Arena Laser Games i rozegraliśmy rundę laserowego paintballa, w specjalnie do tego celu przystosowanym pomieszczeniu. Po rozgrywkach paintballa udaliśmy się do Experymentarium, w którym nauka nie ma tajemnic. Każdy mógł samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia poprzez zabawę. Po obiedzie udaliśmy się w powrotną podróż. Wyjazd uważamy za fajną przygodę i chętnie tam jeszcze wrócimy.

Wycieczka do Łodzi