Zespół Szkolny w Stanisławowie
05-304 Stanisławów
ul. Szkolna 4 i 4A 

Klasa 7a na wycieczce

17 marca klasa 7 a wraz z opiekunkami panią Magdalena Wąsik oraz panią Renatą Ołdak wybrała się na wycieczkę do parku trampolin „Stacja Grawitacja” w Warszawie oraz do Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim.

W „Stacji Grawitacji” wszyscy bawili się świetnie. Działaliśmy zespołowo grając w siatkówkę i koszykówkę. Mierzyliśmy swoje siły „walcząc” na równoważni. Pokonaliśmy tor przeszkód oraz skakaliśmy na trampolinach. Kilkoro z nas odważyło się przejść po parku linowym, co było nie lada wyzwaniem. Daliśmy radę!

Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Ziemi Mińskiej. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek na temat obwodu mińskiego. Mieliśmy oni okazję zobaczyć cudowne dzieła Louisa Długosza, które nie zawsze były jednoznaczne. Poszerzyliśmy nasza wiedzę o Józefie Piłsudskim, którego dostojne popiersie stoi w muzeum. Ludność Żydowska również miała swoją przeszłość w Mińsku Mazowieckim, czego dowiedzieliśmy się z wystawy poświęconej tej właśnie tematyce. Muzeum może się śmiało pochwalić bezcennym oryginalnym egzemplarzem żydowskiej Tory, która budzi zachwyt i podziw. Zobaczyliśmy jak kiedyś wyglądało życie nauczycieli w ich niezbyt dużym mieszkaniu oraz jak wyglądał zakład rzemieślniczy i zakład zegarmistrza. Zauważyliśmy, że życie kilkadziesiąt lat temu wcale nie było łatwe. Mimo braku lodówek, pralek czy zmywarek ludzie sobie świetnie radzili i byli szczęśliwi. W pomieszczeniu związanym z zakładem rzemieślniczym było mnóstwo żelazek, butów i innych przedmiotów codziennego użytku. Różniły się one znacznie od tych używanych dziś. W zakładzie zegarmistrza było mnóstwo zegarów. Od tych kieszonkowych po te olbrzymie. Zakład należał kiedyś do Władysława i Lucjana Dąbrowskiego. Zwiedzanie pogłębiło naszą wiedzę o historii Mińska Mazowieckiego.

 

 

CZE

7

Jak nie czytam, jak czytam!

Akcja czytelnicza odbywająca się w całej Polsce. O godz. 10.00 na boisku szkolnym uczniowie będą czytać książki - każdy na co ma ochotę.

CZE

1

Dzień Dziecka

MAJ

26

Dzień Matki

MAJ

8

Zebranie

Zebrania klasowe godz. 17.00. Zebrania poprzedzone spotkaniem ogólnym w sali audiowizualnej.

KWI

27

Uroczysta akademia

Z okazji zbliżającego się Święta Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja odbędzie się uroczysta akademia. Tego dnia dzieci do szkoły przychodzą w stroju galowym.

KWI

22

Dzień Ziemi

Klasa 7a na wycieczce

17 marca klasa 7 a wraz z opiekunkami panią Magdalena Wąsik oraz panią Renatą Ołdak wybrała się na wycieczkę do parku trampolin „Stacja Grawitacja” w Warszawie oraz do Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim.

W „Stacji Grawitacji” wszyscy bawili się świetnie. Działaliśmy zespołowo grając w siatkówkę i koszykówkę. Mierzyliśmy swoje siły „walcząc” na równoważni. Pokonaliśmy tor przeszkód oraz skakaliśmy na trampolinach. Kilkoro z nas odważyło się przejść po parku linowym, co było nie lada wyzwaniem. Daliśmy radę!

Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Ziemi Mińskiej. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek na temat obwodu mińskiego. Mieliśmy oni okazję zobaczyć cudowne dzieła Louisa Długosza, które nie zawsze były jednoznaczne. Poszerzyliśmy nasza wiedzę o Józefie Piłsudskim, którego dostojne popiersie stoi w muzeum. Ludność Żydowska również miała swoją przeszłość w Mińsku Mazowieckim, czego dowiedzieliśmy się z wystawy poświęconej tej właśnie tematyce. Muzeum może się śmiało pochwalić bezcennym oryginalnym egzemplarzem żydowskiej Tory, która budzi zachwyt i podziw. Zobaczyliśmy jak kiedyś wyglądało życie nauczycieli w ich niezbyt dużym mieszkaniu oraz jak wyglądał zakład rzemieślniczy i zakład zegarmistrza. Zauważyliśmy, że życie kilkadziesiąt lat temu wcale nie było łatwe. Mimo braku lodówek, pralek czy zmywarek ludzie sobie świetnie radzili i byli szczęśliwi. W pomieszczeniu związanym z zakładem rzemieślniczym było mnóstwo żelazek, butów i innych przedmiotów codziennego użytku. Różniły się one znacznie od tych używanych dziś. W zakładzie zegarmistrza było mnóstwo zegarów. Od tych kieszonkowych po te olbrzymie. Zakład należał kiedyś do Władysława i Lucjana Dąbrowskiego. Zwiedzanie pogłębiło naszą wiedzę o historii Mińska Mazowieckiego.

 

 

CZE

7

Jak nie czytam, jak czytam!

Akcja czytelnicza odbywająca się w całej Polsce. O godz. 10.00 na boisku szkolnym uczniowie będą czytać książki - każdy na co ma ochotę.

CZE

1

Dzień Dziecka

MAJ

26

Dzień Matki

MAJ

8

Zebranie

Zebrania klasowe godz. 17.00. Zebrania poprzedzone spotkaniem ogólnym w sali audiowizualnej.

KWI

27

Uroczysta akademia

Z okazji zbliżającego się Święta Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja odbędzie się uroczysta akademia. Tego dnia dzieci do szkoły przychodzą w stroju galowym.

KWI

22

Dzień Ziemi