Zespół Szkolny w Stanisławowie
05-304 Stanisławów
ul. Szkolna 4 i 4A 

Klasa 7a na wycieczce

17 marca klasa 7 a wraz z opiekunkami panią Magdalena Wąsik oraz panią Renatą Ołdak wybrała się na wycieczkę do parku trampolin „Stacja Grawitacja” w Warszawie oraz do Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim.

W „Stacji Grawitacji” wszyscy bawili się świetnie. Działaliśmy zespołowo grając w siatkówkę i koszykówkę. Mierzyliśmy swoje siły „walcząc” na równoważni. Pokonaliśmy tor przeszkód oraz skakaliśmy na trampolinach. Kilkoro z nas odważyło się przejść po parku linowym, co było nie lada wyzwaniem. Daliśmy radę!

Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Ziemi Mińskiej. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek na temat obwodu mińskiego. Mieliśmy oni okazję zobaczyć cudowne dzieła Louisa Długosza, które nie zawsze były jednoznaczne. Poszerzyliśmy nasza wiedzę o Józefie Piłsudskim, którego dostojne popiersie stoi w muzeum. Ludność Żydowska również miała swoją przeszłość w Mińsku Mazowieckim, czego dowiedzieliśmy się z wystawy poświęconej tej właśnie tematyce. Muzeum może się śmiało pochwalić bezcennym oryginalnym egzemplarzem żydowskiej Tory, która budzi zachwyt i podziw. Zobaczyliśmy jak kiedyś wyglądało życie nauczycieli w ich niezbyt dużym mieszkaniu oraz jak wyglądał zakład rzemieślniczy i zakład zegarmistrza. Zauważyliśmy, że życie kilkadziesiąt lat temu wcale nie było łatwe. Mimo braku lodówek, pralek czy zmywarek ludzie sobie świetnie radzili i byli szczęśliwi. W pomieszczeniu związanym z zakładem rzemieślniczym było mnóstwo żelazek, butów i innych przedmiotów codziennego użytku. Różniły się one znacznie od tych używanych dziś. W zakładzie zegarmistrza było mnóstwo zegarów. Od tych kieszonkowych po te olbrzymie. Zakład należał kiedyś do Władysława i Lucjana Dąbrowskiego. Zwiedzanie pogłębiło naszą wiedzę o historii Mińska Mazowieckiego.

 

 

GRU.

5

Dzień otwarty

Dla rodziców uczniów klas I-VIII organizujemy dzień otwarty w godzinach 17,00 - 19,00. Zapisy przez sekretariat.

LIS

25

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W naszej szkole obchodzony 24 listopada (piątek). Dzieci mogą przynieść ze sobą do szkoły ulubioną maskotkę.

LIS

21

Dzień Życzliwości

LIS

20

Rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka

LIS

11

Narodowe Święto Niepodległości

PAŹ

17

Dzień Edukacji Narodowej

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbędą się w dniu 17.10.2023 r. 10.05 - uroczysta akademia dla klas 1-3 oraz 4 i 5; 14.00 - uroczysta akademia dla klas 6-8. W tym dniu uczniów obowiązuje strój galowy.

Klasa 7a na wycieczce

17 marca klasa 7 a wraz z opiekunkami panią Magdalena Wąsik oraz panią Renatą Ołdak wybrała się na wycieczkę do parku trampolin „Stacja Grawitacja” w Warszawie oraz do Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim.

W „Stacji Grawitacji” wszyscy bawili się świetnie. Działaliśmy zespołowo grając w siatkówkę i koszykówkę. Mierzyliśmy swoje siły „walcząc” na równoważni. Pokonaliśmy tor przeszkód oraz skakaliśmy na trampolinach. Kilkoro z nas odważyło się przejść po parku linowym, co było nie lada wyzwaniem. Daliśmy radę!

Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Ziemi Mińskiej. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek na temat obwodu mińskiego. Mieliśmy oni okazję zobaczyć cudowne dzieła Louisa Długosza, które nie zawsze były jednoznaczne. Poszerzyliśmy nasza wiedzę o Józefie Piłsudskim, którego dostojne popiersie stoi w muzeum. Ludność Żydowska również miała swoją przeszłość w Mińsku Mazowieckim, czego dowiedzieliśmy się z wystawy poświęconej tej właśnie tematyce. Muzeum może się śmiało pochwalić bezcennym oryginalnym egzemplarzem żydowskiej Tory, która budzi zachwyt i podziw. Zobaczyliśmy jak kiedyś wyglądało życie nauczycieli w ich niezbyt dużym mieszkaniu oraz jak wyglądał zakład rzemieślniczy i zakład zegarmistrza. Zauważyliśmy, że życie kilkadziesiąt lat temu wcale nie było łatwe. Mimo braku lodówek, pralek czy zmywarek ludzie sobie świetnie radzili i byli szczęśliwi. W pomieszczeniu związanym z zakładem rzemieślniczym było mnóstwo żelazek, butów i innych przedmiotów codziennego użytku. Różniły się one znacznie od tych używanych dziś. W zakładzie zegarmistrza było mnóstwo zegarów. Od tych kieszonkowych po te olbrzymie. Zakład należał kiedyś do Władysława i Lucjana Dąbrowskiego. Zwiedzanie pogłębiło naszą wiedzę o historii Mińska Mazowieckiego.

 

 

GRU.

5

Dzień otwarty

Dla rodziców uczniów klas I-VIII organizujemy dzień otwarty w godzinach 17,00 - 19,00. Zapisy przez sekretariat.

LIS

25

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W naszej szkole obchodzony 24 listopada (piątek). Dzieci mogą przynieść ze sobą do szkoły ulubioną maskotkę.

LIS

21

Dzień Życzliwości

LIS

20

Rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka

LIS

11

Narodowe Święto Niepodległości

PAŹ

17

Dzień Edukacji Narodowej

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbędą się w dniu 17.10.2023 r. 10.05 - uroczysta akademia dla klas 1-3 oraz 4 i 5; 14.00 - uroczysta akademia dla klas 6-8. W tym dniu uczniów obowiązuje strój galowy.